ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 281  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


عشایر آذربایجان‌غربی در سامانه "سماک" ثبت‌نام کنند

عشایر آذربایجان‌غربی در سامانه "سماک" ثبت‌نام کنند

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان به نقل از - ایرنا- مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: عشایر این استان برای دریافت کارت هوشمند در سامانه مجوز الکترونیکی کشاورزی "سماک" ثبت نام کنند.
 علی ناجی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ثبت درخواست صدور کارت هوشمند برای تردد دام عشایر این استان از جمله اهداف این سامانه است.
وی ادامه داد: تمام عشایر این استان می‌توانند از امروز با مراجعه به سامانه https://semak.maj.ir و ثبت اطلاعات خود نسبت به دریافت کارت تردد دام خود اقدام کنند.
مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: عشایر آذربایجان‌غربی ۲ میلیون واحد دامی دارند که ۶۰ هزار واحد از این دام‌ها، دام بزرگ و مابقی دام کوچک هستند.
ناجی ادامه داد: عشایر با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی را در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و حمایت‌های لازم از این قشر صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد محصولات دامی آذربایجان‌غربی توسط ۲ میلیون واحد دامی عشایر تولید می‌شود، گفت: عشایر استان سالانه ۵۵ هزار تن شیر، ۱۵ هزار تن گوشت و سه هزار تن پشم را تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.
وی اضافه کرد: همچنین یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار مرتع و۶۰ هزار هکتار از اراضی آبی و دیم آذربایجان‌غربی در اختیار عشایر این استان است.

 

۲ میلیون و ۶۷۰ هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار با ۵۹ درصد زیرپوشش عشایر استان است؛ عشایر استان ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل هستند و ۳۳۶ روستای آذربایجان‌غربی نیز ویژه عشایر است.


کد خبر:  1555359
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:

[Atorpatdate]
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byANAJ