ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 251  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


١۶٣ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر آذربایجان‌غربی پرداخت شد

١۶٣ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر آذربایجان‌غربی پرداخت شد

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان به نقل از - ایرنا- مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: ١۶٣ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش با بازپرداخت یکساله و سود ١٠ درصد به عشایر متقاضی پرداخت شد.
علی ناجی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه هم اینک ۱۰ تعاونی عشایری و یک اتحادیه در این استان فعال است، افزود: این تسهیلات از طریق شرکت تعاونی عشایری برای تامین علوفه و بهسازی اماکن نگهداری دام به آنها پرداخت شده است.
وی ادامه داد: لیست متقاضیان دریافت تسهیلات همچنان در حال تکمیل است که پس از اتمام این بخش پرونده‌ها برای پرداخت به بانک کشاورزی ارسال می‌شود.
مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی اضافه کرد: این سازمان آمادگی دارد تا به بخش‌های بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی عشایر و تامین سرمایه در گردش پرداخت کند.
ناجی گفت: ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری با ۱۰۳ هزار و ۹۲۷ نفر از جمعیت این استان معادل سه درصد را عشایر تشکیل می دهند که در ۱۶ شهرستان و ۳۳۶ روستای مختص عشایر زندگی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه عشایر ۲۵ درصد از تولیدات دامی و پروتئینی این استان را تولید می‌کنند، ادامه داد: با این آمار عشایر ۱۵ هزار تن گوشت قرمز، ۵۰ هزار تن شیر و سه هزار تن پشم را تولید و وارد چرخه مصرف می‌کنند.
وی ادامه داد: عشایر این استان با تولید سالانه ۱۵ هزار و ۷۰۰ متر مربع انواع قالی و قالیچه، ۱۰ درصد تولیدات عشایری کشور در بخش داری را نیز به خود اختصاص داده‌اند.
وی بیان کرد: تولید سالانه ۱۹ هزار جفت انواع کلاه، دستکش، پاپوش و گیوه از دیگر محصولات غیرداری است که توسط عشایر آذربایجان‌غربی تولید می‌شود.
حدود ۱۰۴ هزار نفر جمعیت با ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری در آذربایجان‌غربی زندگی می‌کنند که با این آمار ۹ درصد جمعیت عشایری کشور در این استان سکونت دارند؛ از این تعداد حدود ۶۰۰ خانوار به خارج از استان کوچ کرده‌اند و بقیه نیز در داخل استان و در شهرستان‌های چالدران، خوی، پلدشت، ماکو، مهاباد، سلماس و شاهین‌دژ ییلاق و قشلاق می‌کنند.

 

۲ میلیون و ۶۷۰ هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار با ۵۹ درصد تحت پوشش عشایر استان است؛ عشایر استان ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل هستند و ۳۳۶ روستای آذربایجان‌غربی نیز ویژه عشایر است


کد خبر:  1555360
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:

[Atorpatdate]
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byANAJ