جستجوی خبر
Please enter a text to search articles by
Optionally choose start date of article
Optionally choose end date of article
Optionally limit search result to specific categories

اخبار و رویدادها
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 20 دی 1401

  جلسه شورای عشایر و بررسی مسائل کوچ شهرستان خوی

امتیاز: Article Rating
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان، جلسه شورای عشایر و بررسی مسائل کوچ شهرستان خوی با حضور ذبیح اله کاظمی فرماندار ویژه شهرستان خوی، علی ناجی مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان غربی و اعضای این شورا برگزار گردید.
فرماندار خوی در این جلسه به جایگاه ویژه عشایر در کشور و همچنین استان آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت : حمایت، تقویت، بررسی و رفع مشکلات عشایر و همچنین کمک به رونق تولید و گسترش فعالیت های عشایر، از جمله برنامه های مهم دولت می باشد.
کاظمی در ادامه افزود : ضروریست با برنامه ریزی مناسب حمایت های لازم از این قشر زحمتکش و سختکوش برای تولید فراورده های گوشتی، لبنی و پشم صورت گیرد.
ناجی مدیرکل امور عشایر استان نیز در این جلسه ضمن تشکر از همراهی و همدلی مدیران دستگاه های اجرایی گفت: عشایر سرمایه های اجتماعی هستند و در حوزه های مختلف فرهنگ ،گردشگری و تولیدات محصولات نقش بسزایی دارند.
ناجی خاطرنشان کرد: حمایت دولت از طرح و لوایح مجلس همچون ارزش افزوده و بهره گرفتن از صندوق توسعه ملی، در بهبود معیشت و اشتغال‌زایی جامعه عشایری تاثیرات به‌سزایی داشته است.
مدیرکل امور عشایر استان با تاکید بر لزوم آگاهی‌بخشی و ارتقاء سواد، دانش و مهارت در جوامع عشایری، تصریح کرد:‌ باید از ظرفیت‌های آموزشی استان برای توانمندسازی عشایر به صورت ویژه استفاده کنیم.
جلسات شورای عشایر یکی از ظرفیت های قانونی جهت پیگیری مسائل و مشکلات جامعه عشایری است که می تواند به ارائه خدمات بهتر و به ارتقای وضعیت معیشت به جامعه عشایری کمک کند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • جلسه شورای عشایر و بررسی مسائل کوچ شهرستان خوی
  • جلسه شورای عشایر و بررسی مسائل کوچ شهرستان خوی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: