جستجوی خبر
Please enter a text to search articles by
Optionally choose start date of article
Optionally choose end date of article
Optionally limit search result to specific categories

اخبار و رویدادها
تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 دی 1401

  مهاباد میزبان همایش « شکوه عشایر آذربایجان‌غربی »

امتیاز: Article Rating
رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور در این همایش گفت: عشایر در طول قرن های متمادی حافظ امنیت این سرزمین بودند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان آذربایجان غربی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی، همایش شکوه عشایر جنوب استان آذربایجان‌غربی و پیشمرگان کرد مسلمان در تالار وحدت مهاباد برگزار شد.
در این مراسم که سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور،سردار شهسواری فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی و جمعی از مسوولان استانی، شهرستانی و عشایر غیور منگور و مردم مهاباد حضور داشتند، رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: در سرزمینی حضور پیدا کرده ام که یادآور رشادت ها و دلاور مردی هاست.
آذربایجان‌غربی و مهاباد در تاریخ نمونه برجسته ای از وفاداری و دلبستگی به امت اسلامی و ایران عزیز است. نفس کشیدن در چنین سرزمینی یک نعمت است. عشایر در طول قرن های متمادی حافظ امنیت این سرزمین بودند.
سردار سلیمانی افزود: سند این رشادت هزاران شهید اهل سنت و عشایری است که در مقابل تجزیه طلبی و توطئه دشمن ایستادند و ما خود را مدیون این عزیزان می دانیم.
وی با اشاره به روی کار آوردن رضا شاه توسط انگلیسی ها گفت: آنها به رضا خان ماموریت دادند که عشایر را سرکوب و نیروی دفاعی کشور را حذف کند و کارنامه دردناکی درخصوص عشایر به ویژه برای عشایر شمالغرب کشوردر آن دوران رقم خورد.
وی در ادامه گفت: تشکیل ارتش ۱۲۵ هزار نفری رضا خان نقش مهمی در سرکوب عشایر داشت حتی از آلمان ها برای بمباران عشایر کمک گرفت.
سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: این ملت و این عشایر بودند که در کنار نیروهای مسلح در دفاع مقدس قرار گرفتند و مکتب دفاعی عاشورایی را خلق کردند.
وی اضافه کرد: جوان امروز باید بداند که انگلیسی ها فقط امروز دشمن ما و مسلمانان نشده اند بلکه دشمنی آنها سابقه تاریخی دارد که می توان به جنگ های صلیبی اشاره کرد. همچنین بازپس گیری قبله اول مسلمانان از دشمنان توسط سرداری به نام صلاح الدین ایوبی صورت گرفت که افتخاری برای مسلمانان و به ویژه مردم غیور کرد است.
رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور در همایش شکوه عشایر در مهاباد گفت: شکل گیری و استقرار رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی اسرائیل توسط همین دشمنان امروز ما انجام شد و ما این دشمنی ها را فراموش نخواهیم کرد.
سردار سلیمانی افزود: یک رژیم جعلی یک هویت مشخص ندارد و ملت محسوب نمی شود. ملت با زبان و جغرافیا و ارزش های مشترک شکل می گیرد ولی این رژیم با کوچ اجباری افراد از نقاط مختلف دنیا شکل گرفته است و امروزه به یکی از ناقضان اصلی حقوق بشر و کودک کش تبدیل شده است.
وی گفت: توطئه‌های دشمنان وحدت ما را هدف قرار داده است ولی به گفته رهبر انقلاب دشمنان هنوز ملت ایران را نشناخته اند و همین هم باعث شکست آنها شده است.
سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: امروز صدای جمهوری اسلامی از آسیای میانه تا آفریقا شنیده می شود و رژیم جعلی صهیونیستی از درون در حال فروپاشی است.
وی گفت: در اعتراضات اخیر در اسرائیل پرچم فلسطین برافراشته می شود و این نشانی از فروپاشی است. قدرت در حال چرخش از غرب به شرق است و پرچمدار دوران شکوه مسلمانان هم ایران خواهد بود.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه ملت های مسلمان در کنار هم قرار میگیرند و عصر تمدن نوین اسلامی آغاز می شود، بیان کرد: لیبرالیسم به عنوان گفتمان غرب رو به پایان و زوال است.
رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور بیان کرد: دشمن می خواهد فرهنگ برهنگی و مکاتب بی دینی را به مردم متدین و انقلابی ایران بچسباند ولی اینها در ایران خریداری ندارد.
وی گفت: تسلط آنها بر رسانه های جهان و جنگ روانی و تبلیغاتی آنها اجازه آشکار شدن حقیقت را نمی دهد. این وضعیت نیاز به سواد رسانه ای دارد و نیاز داریم فرهنگ ایثار و شهادت و اسلامی را نشان دهیم. دشمن نمی تواند این کالای کاذب را ملت ایران بفروشد.
سردار سلیمانی تصریح کرد: ما در موقعیت مستحکمی قرار داریم و ملت ایران واجد ویژگی های فرهنگی بارزی است. نظم جدید جهانی با محوریت آسیا و در غرب آسیا با محوریت ایران شکل خواهد گرفت. آنچه در این شرایط مهم است گفتمان است و آن گفتمان در اختیار ایران اسلامی است و این وجه ممیزه ما است.
او با اشاره به فرموده رهبر انقلاب درخصوص حذف رژیم جعلی صهیونیستی اسرائیل از جغرافیای جهان گفت: حذف این رژیم یکی از همان پیروزی هایی است که امام راحل برای قرن جدید به دنیای اسلام و مسلمانان وعده داده بود و این آغازی بر پایان تمدن تاریک غربی خواهد بود.
رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور تشریح کرد: عشایر غیور ما نگین انگشتر مقاومت ما در مقابل دشمن هستند و ما این رشادت ها را از آنها آموخته ایم.
عشایر در درون مکتب مقاومت زندگی می کنند و در میان ملت ما نمونه و اسوه شدند و امام هم آنها را ذخایر انقلاب عنوان کرد.
ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد هم از سخنرانان این مراسم با اشاره به وجود بیش از ۳۶ هزار شهید استان و جایگاه ویژه آنها، گفت: اخلاص تنها ویژگی مردم ما در این منطقه است و کارهایشان با اخلاص و برای خداست.
ماموستا عبدالسلام امامی افزود: بسیجیان و سرداران سپاه از فروتن ترین و با اخلاص ترین افراد هستند. سپاه و بسیج تنها یک نیروی نظامی نیست بلکه یک نیروی ارزشی است که در جبهه‌های مختلف نظامی، اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی حضور باشکوه دارند.
وی در ادامه گفت: دشمن پروژه سوریه سازی و عراق سازی را برای کشور ما در یک جنگ ترکیبی تدارک دیده بود که با وجود غیورمردانی که شهادت را به جان خریدند این نقشه دشمن به نتیجه نرسید.
در این مراسم سرپرست فرمانداری مهاباد گفت: جمعیت حاضر در این سالن به گفته رهبری ذخایر انقلاب هستند و در تمام صحنه ها حضور داشته و در خدمت نظام اسلامی بودند. امروز هم اینجا برای تجدید میثاق آمده اند.
عباسی خاطر نشان کرد: دشمن تصور می کرد که نظام اسلامی دی ماه امسال را نخواهد دید ولی امروز دی ماه است و نظام و انقلاب پایدار است و دی های سالهای آینده را نیز خواهد دید.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • مهاباد میزبان همایش «  شکوه عشایر آذربایجان‌غربی »
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: