جستجوی خبر
Please enter a text to search articles by
Optionally choose start date of article
Optionally choose end date of article
Optionally limit search result to specific categories

اخبار و رویدادها
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 شهریور 1402

  مرمت و بازسازی ایلراه ها، بهسازی چشمه ها، احداث و ترمیم آبشخورهای موجود شهرستان ماکو

امتیاز: Article Rating
مشکوری: امسال ۲۰ کیلومتر ایلراه عشایری ییلاقات مصطفی قلعه سی و حاج سیدعلی شهرستان ماکو با اعتبار 5 میلیارد ریال از مصوبات سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستان ماکو مرمت و بازسازی شده ‌است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی به نقل از ایرنا
بهسازی چشمه ها و احداث و ترمیم آبشخورهای موجود در مناطق ییلاقی هم در دستور کار بوده و پنج دهنه چشمه بهسازی و ۱۲ متر طول آبشخور دامی محقق شده‌است.
مشکوری: تنش‌های خشکسالی و آبی در این منطقه مشهود است و در راستای کاهش عوارض تنش خشکسالی طرح آبرسانی سیار با اعتبار هزینه شده ۱۰ میلیارد ریال محقق شده‌است و امسال نیز تمدید می‌شود.
البته در بین عشایر چهار دستگاه تانکر کششی دنباله بند ۲ هزار لیتری نیز با اعتبار ۲ هزار میلیون ریال و ۱۱۵ دستگاه آبشخور سیار گالوانیزه ۲.۵ متری با اعتبار پنج هزار میلیون ریال بین عشایر منطقه توزیع شده‌است که در سفرهای استانی استاندار آذربایجان غربی اعتبار آن مصوب شده است.
مشکوری: مقدار ۲ هزار متر لوله سایز ۵۰ میلیمتری جهت مرمت و نزدیک رسانی آب به روستای سیل زده سوریک، و نزدیک به یکهزار و ۵۰۰ متر به روستاهای محمودآغلی، اینجه سفلی و ایلانقره و چندین روستای دیگر داده شده‌است.
همچنین از محل درآمدهای مالیات برارزش افزوده در نظر داریم طرح آبرسانی به روستای گاموس با اعتبار هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، لایروبی قنات روستای محمود آغلی با اعتبار سه میلیارد ریال و بهسازی چشمه روستای تاتار با سه میلیارد ریال جهت کم کردن اثرات سوء تنش آبی به انجام برسانیم.
19 شهریور 1402
اشتراک گذاری
تصاویر
  • مرمت و بازسازی ایلراه ها، بهسازی چشمه ها، احداث و ترمیم آبشخورهای موجود شهرستان ماکو
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: